Kutatás: még a demokraták szerint sem volt jó elnök Joe Biden
Egy friss felmérés szerint az amerikaiak többsége „gyenge” vagy „átlag alatti” szintre értékelte az elnököt.
Igazán sokoldalú hagyományőrző Kovács Patrik Attila: az egri fiatal kora ellenére már biztosan bánik az íjjak, a karddal. De ez nem is csoda, hiszen az ősi fortélyokat a íjászat és a vitézi hagyományőrzés mestereitől lesi el. Videó.
Berecz Mátyás, az egri vármúzeum volt igazgatója, Mónus „Fehér farkas” József többszörös világrekorder tradicionális távlövő íjász, valamint Oláh Tibor Furé, az évikig Dobó kapitánya címet viselő hagyományőrző istápolja a fiatal fiút, aki immáron rendszeres szereplője az egri várjátékoknak. Ő is az élő bizonyíték arra, hogy a régi korok hagyományait igenis át lehet adni a fiataloknak, még ha két, manapság nem is olyan is véres mesterségről, mint az íjászatról és a kardforgatás tudományáról van szó.
Félidejében a Nemzeti Tehetség Program
A kezdeményezés egy olyan nemzeti esélyjavító, társadalomépítő stratégiai szintű program, amelynek elfogadásáról és végrehajtásáról az Országgyűlés még 2008-ban döntött ötpárti konszenzussal. A Nemzeti Tehetség Programról szóló 78/ 2008. (VI.13.) OGY-határozat elfogadásával az Országgyűlés 2008-tól kezdődően húsz évre határozott meg kiemelt feladatokat a tehetségsegítésben, a tehetséggondozásban.
Ennek során olyan fiatalokat mutat meg és állít példaképként, akik valamilyen rendkívülit és kiemelkedőt tesznek a szűkebb és tágabb környezetükért, valamint tevékenységükkel az értékek, hagyományok és a sokszínűség megőrzését, a hozzáférés esélyeinek egyenlőségét, a folyamatosság és átjárhatóság biztosítását, az önfejlesztés megkövetelését, a programok hatékonyságát, a tehetséges fiatalok fokozott társadalmi felsőségvállalását, a tehetségsegítők megbecsülését és a társadalmi támogatottság növelését határozzák meg.